Otopark - Sayın Site Sakinlerinin Dikkatine

Toplu Yönetim Planı Gereğince, “Hak Sahipleri Otoparklar Dışında Yerlere Araç Park Edilmesi Veya Fazla Sayıda Araç Bulundurulması Veya Uzun Süreli Bekleyen Misafir Araçlarının Tespiti Halinde Araçların Çekilerek Bedellerinin İlgili Kat Maliklerinden Tahsil Edilmesi Site Yönetim Kurulunun Yetkisindedir. İlgili Madde, Dairede Oturan Kiracılar İçinde Bağlayıcılık Arz Eder. “Demektedir.

Ayrıca, Devamlılık Gösteren İhlallerin Durdurulması Ve Sonuçlarıyla Beraber Ortadan Kaldırılması Için Site Yönetim Kurulunun Göndereceği Uyarıda, İhlalin Devam Etmesi Halinde Günlük 10,00 Tl’ Ye Kadar Bir Ceza Uygulayacağını Bildirebilir. Günlük Olarak Uygulanacak Ve Azami Haddi 100,00 Tl Olacak Bu Ceza 2008 Yılı Para Değerine Göre Tespit Edilmiştir. Müteakip Yıllarda Bu Meblağ Vergi Usul Kanunu’nca Yayınlanan Yeniden Değerleme Oranı Nispetinde Ve Yönetim Kararınca Artırılır.

Aynı Zamanda; Bloklar Arasına, Blok Önlerine Ve Otopark Blok Girişlerinde Ki Engelli Rampa Önlerine Araçlarımızın Geçişleri Engelleyecek Şekilde Yanlış Park Etmemiz Halinde, Acil Durumlarda İtfaiye Ve Ambulans Araçlarının Giriş Çıkışlarına, Tekerli Sandalye Geçişlerine Ve Hasta Taşınması Gibi Acil Durum Müdahalelerine Engel Oluşturmaktadır. Bu Tür Acil Durumlara Engel Teşkil Etmemesi İçin, Açık Ve Kapalı Otoparklarda Araçlar İçin Belirlenmiş Olan Otopark Çizgilerini Geçmeyecek Şekilde Araçlarınızı Park Edilmesini Rica Eder;

Bununla Birlikte; Araç, Yaya Ve Trafik Akışına Ciddi Derecede Engelleyecek Şekilde Park Edilen Araç Sahipleri, Saat Ayrımı Yapılmaksızın Sabah, Akşam Ve Gece Güvenlik Tarafından Aranarak İhtar Edilecek Trafik Tarafından Aracın Bulunduğu Yerden Çekilmesi Sağlanacaktır.

Buna Mahal Vermemek İçin Gereken Hassasiyetin Gösterilmesini Önemle Rica Ederiz.