Genel Kurallar

SAYIN KAT MALİKİ;
Toplu yapı yönetim planı 10. maddesi ilgili fıkraları gereği;
10. maddesi ''m'' fıkrası gereği; ''Hak sahipleri ortak yerlere (yangın holü, kat holü ve sığınak) eşya (bisiklet, ayakkabılık, ayakkabı, koltuk, masa, sandalye, tencere, yatak, patlayıcı ve kokulu maddeler vb.) bırakamazlar'' denilmektedir. İlgili madde gereği; ortak yerlerde eşyası bulunan kat maliklerinin eşyalarını bulundukları yerlerden almaları gerekmektedir. alınmayan eşyalar sonraki zamanlarda da bırakılan her türlü eşya 2. uyarı yapılmaksızın belediye mevzuatları çerçevesinde yaptırıma muhatap olacaktır. Atılan eşyadan kıymet değeri bulundurulmaksızın, yönetimin sorumluluğu söz konusu değildir. Bırakılan eşyaların hangi site sakinine ait olduğunu tespiti halinde, yaptırımın uygulanması konusunda ilgili makamlar yetkilendirilerek görevlendirilecektir.

10. maddesi ''k'' fıkrası gereği; ''Hak sahipleri blok ortak yerlerle ile site ortak alanlarda kesinlikle köpek bakamazlar ve evcil olmayan hayvan besleyemezler. Kedi, köpek vb. evcil hayvanlar ancak komşuluk hukuku ve hüsniyet kaidelerine aykırı olmamak, ortak mahallerde, (çocuk parkları, havuz etrafları, peyzaj alanları vb.) ve bağımsız bölüm balkonlarında bulundurmamak kayıt ve şartı ile mümkündür. Bu gibi hayvanların gerek komşularını ve gerekse ortak alanlarda herhangi bir sakini, misafiri ve personeli sesleri, pislikleri ve saldırıları ile rahatsız etmeleri halinde maddi ve manevi sorumluluklar genel hukuk kuralları dahilinde Belediye mevzuatı çerçevesinde görülecektir,'' denilmektedir. İlgili madde gereği; sitede köpek beslenilmesi kesinlikle yasak olup, besleyen site sakinleri hakkında şikayet olduğu ve gerekli kurallara uymadığı tespit edildiği taktirde herhangi bir 2. uyarı yapılmaksızın hukuki işlemler başlatılacaktır.

10. maddesi ''g'' fıkrası gereği; ''Hak sahipleri, otoparklar dışında yerlere araç park edilmesi ve fazla sayıda araç bulundurulması ve uzun süreli bekleyen misafir araçların çekilerek bedellerinin ilgili kat malikinden tahsil etme yetkisindedir'' denilmektedir. İlgili madde gereği; yönetmelik dışında park edilen araçlarla ilgili gerekli yaptırımın uygulanmasında yetkili makam görevlendirilecektir. Bu konuda oluşabilecek maddi ve manevi sorumluluktan yönetim sorumlu değildir.

Ergene Vadisi Site Yönetimi olarak, Toplu Yapı Planı Gereği, yukarıda belirtilen yasakların ihlalini tespiti ve devamlılığının ısrarı halinde, ceza-i müeyyidelerin, ikinci bir ikaza gerek duyulmadan uygulanacağı tarafınıza arz edilir.

Site Yönetiminin ve Site Müdüriyeti Görevinin 06.05.2013 tarihi itibari ile yapılan seçimle değişikliğini site sakinlerimize hatırlatır, yapılan çalışmaların revize edilmesinde, yapılacak çalışmaların uygulanmasında anlayış ve yardımlarınızı rica ederiz.

Sitemizin huzur ve düzenini sağlamak maksadı ile yönetim olarak siz değerli site sakinlerimizin site kurallarına uymalarını ve Ergene Vadisi Sitesinin yaşam kalitesini arttırmak adına gerekli özen ve özveriyi göstermenizi rica eder, anlayışınız için teşekkür ederiz.

SİTE SAKİNLERİNİN DİKKATİNE

Daha güzel ve yaşanabilir mekanlar elde edebilmek için lütfen aşağıdaki kuralları uyunuz.

 1. İlan panolarındaki diğer duyuruları mutlaka takip ediniz. İlan panolarında belirtilen konular, sitede ikamet edenlerin şahsına yapılan bildirimdir.
 2. Aidatların son ödeme tarihleri ait oldukları ayın son günüdür. Geç ödemelerde Kat Mülkiyeti gereği %5 gecikme cezası uygulanacaktır.
 3. Site aidatlarını web sitemizde bulunan banka hesap numaralarımıza veya site yönetimine kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
 4. www.aidattakipsistemi.com adresinde daire cari hesabınıza ulaşabilir, dilerseniz kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.
 5. Site aidat banka dekontlarınızı mutlaka saklayınız. İbraz edilemeyen dekontlarda site kayıtları esas alınır.
 6. Lütfen, bilgilerinizde değişiklik olması halinde site yönetimine bildiriniz. Bildirilmeyen bilgilerde site yönetimi sorumlu tutulamaz.
 7. 3(Üç) ay üst üste ödenmeyen aidatlara icra takibi başlatılmaktadır.
 8. Balkonlardan ve camlardan halı, kilim, örtü, çamaşır, vs. asmak ve silkelemek yasaktır.
 9. Daire içi tadilatlarınızı hafta içi saat 09.00 - 19.00, cumartesi 11.00-17.00 arası yapınız. Belirtilen saatlerin dışında ve pazar günü tadilat yapmayınız.
 10. Siteye taşınan daire sahibi ve kiracıların kimlik bildirimleri için site yönetimine başvurmaları ayrıca Kiracıların, Kira kontratlarının fotokopilerini site yönetimine vermeleri kanuni zorunluluktur.
 11. Dairelerinize taşınmadan önce site yönetimini bilgilendiriniz.
 12. Merdiven boşlukları, yangın odaları, sığınaklara ve umumi kullanım yerlerine daire sahipleri tarafından malzeme, eşya, bisiklet vb. bırakılması yasaktır.
 13. Çöplerinizi sabah 08.00-10.00 saatleri arası yangın odalarında bulunan çöp kovalarına bırakınız, kapı önlerine bırakılan çöpler alınmayacaktır.
 14. Bahçede ve bina boşluklarında; halı yıkanması, eşya bırakılması, çamaşır asılması, mangal yakılması, yün serilmesi ve yıkanması, özel amaçlı kullanılması yasaktır.
 15. Bahçede, çevreyi rahatsız edecek şekilde toplanılması, gürültü yapılması yasaktır.
 16. Bahçelere sigara ve benzeri eşyaların atılmaması önemle rica olunur.
 17. Klozetlere ve tuvaletlere kağıt, kağıt havlu, peçete, bez, çocuk bezi, yün, saç vs. malzemelerin atılmaması önemle rica olunur.
 18. Ortak kullanım alanlarımızı özellikle bahçemizi temiz tutalım.
 19. Dış cepheye ve çatılara bireysel uydu anteni takmak yasaktır.
 20. Acil durumlarda Site içi dahili (680-681) numaradan Güvenlik arayabilirsiniz.
 21. Site spor salonumuz 10.00-23.00 saatleri arasında açıktır. Hamam ve sauna haftanın 2 günü talep üzerine açılmaktadır. (Perşembe günleri:Erkekler, Cuma günleri:Kadınlar)
 22. Tüm duyurularımıza www.ergenevadisite.com web sitemizden, ergenevadi facebook hesabımızdan ya da ergenevadisitesi instagram hesaplarından takip edebilirsiniz.